Váha dřevin

Váhy dřevin (kg/m3):

  • Poraženo: 100% (čerstvě pokácené dřevo)
  • Naschlý: 17-22% (vzduchosuché řezivo)
  • Vyschlý: 12-15% – stavební konstrukce, exteriér
  • Suchý: 8-10% – nábytek, interiér
 PoraženoNaschlýVyschlýSuchý
Dub1035890670615
Buk970840710580
Habr986870760630
Jasan940800700560
Javor940800700560
Jilm920800680550
Bříza870760630520
Olše820700550420
Lípa790660615400
Topol760630510385
Vrba760630510385
Jedle820700580440
Modřín820700580440
Smrk790660530400
Borovice850730580450
Akát (Trnovník)980770740
Jírovec maďál910570550
-
Abiurana940
Angelim pedra750
Argelim vermelho980
Azobé1060
Bangkirai930
Cedro440
Cedro rana520
Cumaru1050
Doussié800
Ipe1050
Iroko650
Jatoba950
Kapur700
Kempas860
Louro-gamela650
Louro-itauba855
Massaranduba1100
Meranti630
Merbau800
Muiracatiara880
Padouk740
Porpleheart800
Sapeli650
Tatajuba800
Teak (Burma)680
Wenge830
Voda1000